Top view of stylish workspace with laptop computer, notebooks, coffee cup and copy space on black table

W dzisiejszym artykule przyjrzymy się rozdaniu, które odbyło się na turnieju na żywo.

Miało ono miejsce w Finale Ligi Legalnego Pokera w Bydgoszczy. Zawodnicy rywalizują w nich o pakiety wyjazdowe do Bratysławy więc turniej jest oczywiście satelitą.

Spot rozgrywał się na direct bubblu. W grze zostało trzech graczy. Dwóch z nich wygrywało pakiet o wartości 1300zł, a trzeci odchodził bez żadnej nagrody.

Gra w takiej sytuacji jest bardzo specyficzna, ponieważ chipleader może bardzo luźno otwierać pre flop i wywierać dużo presji na short stackach. W stosunku do zwykłych turniejów zdecydowanie poszerzają się pushing range i zawężają calling range.

W analizowanym dzisiaj rozdaniu rozkład stacków wyglądał następująco:

  • BU – 7BB
  • SB – 12BB
  • BB – 55BB

W omawianym rozdaniu gracz z BU zagrał All ina, dostał call od SB i fold od BB.

Dzisiaj przyjrzymy się z jakim rangem gracz z BU powinnien wsuwać all in i z czym powinni callować go zawodnicy za nim. Optymalne strategie policzymy w programie HRC.

Na matrycy wszystkie ręcę zaznaczone na zielono są profitowym pushem, bardzo jasny zielony/biały to ręcę będące w granicach 0, a na czerwono układy przegrywające.

Push range najkrótszego stacka z BU z 7BB wygląda następująco:

Po pushu z BU, gracz posiadający 12BB na SB powinien zagrać re-jam all in z następującym rangem:

W przypadku kiedy dwóch short stacków zagra z BU i SB all in, calling range na trzeciego chipleadera na BB prezentuje się następująco:

Ostatecznie w tym rozdaniu gracz z BU pokazał A8o, a zawodnik z SB A4o. Lepsza ręka się utrzymała i gracz na SB mocno się skrócił (zostało mu 5BB).

Jak widać warto analizować i konsultować takie spoty, bo call z A4o okazał się zbyt szeroki i kilka rozdań po tym spocie gracz się wyblindował.

Chcesz abyśmy przeanalizowali Twoje rozdanie?

Zapraszamy do kontaktu przez fanpage Lucky-River na FB.

https://www.facebook.com/groups/2510590892376351