Top view of stylish workspace with laptop computer, notebooks, coffee cup and copy space on black table

https://www.boomplayer.com/33281176_A598801AA5

Notka od Mateusza, który nam podesłał rozdanie:

CO 38/14 po 45h

SB 40/26 po 50h, 12 3bet

BB 27/14 50h

“Jestem wyczulony na 3x u nich bo dopóki nie mam info, że u gościa to std sizing to wolę tego nie 3betowac, hmm 33% flop czy może dać jeszcze mniej, jakieś 16k? i teraz co w sumie turn, betowac dalej czy wlasnie ch back, as played czy jest jakieś miejsce na raise na river? Chociaż taki click?”

Preflop

Zobaczmy jak się prezentuje strategia na 100bb na tych pozycjach:

Jak widzimy AJs może grać na 2 opcje. Jeżeli są tendencje, że większy sizing pre to lepsza ręka to rzeczywiście call będzie dużo lepszy. Jesteśmy na pozycji i AJs dobrze gra w multiway pocie.

Flop

Po checkach do mnie będę bardzo często blefował z dobrym backdoor equity (np KQ czy QT w treflu). Chce żeby te blefy miały dobry stosunek inwestycji do tego co mogę wygrać. Dlatego też value ręce będę też betował małym sizingiem. 28-33% jak najbardziej mi się podoba.

Turn

Kh nie jest dla nas złą kartą, jakby się niektórym wydawało. Jeżeli na flopie byłby flushdraw nadal bym betował for value 40%. Tutaj ciężko o value na dwóch streetów. Więc podoba mi się check behind z intencja łapania blefów na river lub samemu value betowania po checku.

River

Tutaj spada dla nas bardzo dobra karta. Rzadziej przeciwnik ma KJ czy K6. Na pewno, gdyby przeciwnik zagrał 60-70% gram tylko call. Przy takim sizingu możemy wykluczyć fulle i tripsy praktycznie w 98%. Najczęściej przeciwnik zagra tak Jx, gorsze pary. Z AJ mamy obowiązkowy raise for value, 90-110k będzie ok. Bo statystykach nadesłanych widać, że przeciwnik jest słabszych graczem więc bym wybrał ten większy sizing.