Top view of stylish workspace with laptop computer, notebooks, coffee cup and copy space on black table

https://www.boomplayer.com/pl/33254501_870C88C385

PREFLOP:
Spójrzmy na starcie jak przedstawia się open raise przeciwnika oraz strategia 3betowania i callowania w tej sytuacji:

Open raise z HJ:

Warto wziąć pod uwagę, że zakres powyżej przedstawia ręce, które mamy otwierać z danej pozycji jeżeli nie było akcji przed nami. Tutaj był limp, więc polecam przypasować bardziej tight range (10-12% myślę, że spokojnie możemy odjąć, ucinamy bottom rangu, który przedstawiłem)

3bet/flatting CO vs HJ:

Jak widzimy AJs chcemy na pozycji callować, często też wpuszczamy słabszego gracza (osoba, która limpowała) do rozdania co zwiększa EV (expected value) tego zagrania. AJo już zdecydowanie wole 3betować, ręka która słabiej gra w multi way pocie chcemy grać ją w taki sposób, żeby doprowadzić do sytuacji HU. 

FLOP:

Mamy bardzo łatwy call na pozycji TP z backdoorami. Nasz przeciwnik jako agresor będzie cbetował gorsze Ax, QJs QTs, czy od czasu do czasu tak betował Kx ( sam zalecam Kx czekać w tym spocie i kontrolować pule) 

TURN:

Tutaj powinna nam się zapalić czerwona lampka, agresor z preflopa betował w 2 osoby na flopie i to samo robi na turnie. Tutaj warto mieć jakieś notatki, czy statystyki. Jego range to są mocne układy jak 99, KK, AA, AK czy AQ. Słabsi gracze często ręce w stylu AT A8s nie betują turna albo wybierają mały sizing. Jeżeli mamy informacje, że przeciwnik pasywnie rozgrywa drawy, to zostaje mu tutaj bardzo mało blefów. Ciężko tą rękę foldowac na turnie bez żadnych informacji.

RIVER:

Dla mnie to jest fold. Frekwencja trzech bareli z blefem w tych spotach jest bliska 0%. Ręce, które mógł blefować jak JTs się uzupełniły. Nie bijemy żadnej ręki, która może grać tak for value. Tak jak pisałem, że turn jest dla mnie super close, żeby foldować to river jest clear foldem 🙂

Dzięki Arek za rozdanie, pozdrawiam 🙂