W ciągu ostatnich kilku dni pojawiły się nowe przepisy dla osób wybierających się na Słowację i do Czech. Jako, że są to bardzo atrakcyjne kierunki dla polskich pokerzystów postanowiliśmy przybliżyć najnowsze wytyczne.

Osoby zaszczepione oczywiście mogą podróżować bez ograniczeń. W poniższym artykule wyjaśnimy jak wygląda sytuacja i jakie rozwiązania mają osoby niezaszczepione.

Władze Słowacji poinformowały, że od 9 lipca wjeżdżających do kraju będzie obowiązywać kwarantanna obejmująca wszystkie osoby, które nie zostały zaszczepione przeciwko COVID-19.

Zgodnie z najnowszymi wytycznymi wjazd na teren Słowacji (bez kwarantanny) mają możliwość osoby niezaszczepione posiadające:

  • test RT-PCR na COVID-19, nie starszy niż 72h lub test antygenowy na COVID-19, nie starszy niż 24h,

oraz

  • zaproszenie na imprezę masową (zarejestrowaną na Słowacji) lub zaświadczenie lekarskie o przeciwskazaniach do przyjęcia szczepionki.

Osoby planujące wyjazd na sierpniowy festiwal Polish Poker Cup otrzymają zaproszenie od Banco Casino.

*osoby zaszczepione mogą swobodnie wjechać i poruszać się po terytorium Słowacji, po uprzedniej rejestracji na stronie: https://korona.gov.sk/ehranica/

Osoby niezaszczepione wybierające się do Czech również muszą spodziewać się utrudnień.

Czeski minister zdrowia – Adam Vojtiech w ubiegły czwartek poinformował, że od 9 lipca w życie wchodzą nowe przepisy dla osób przekraczających ich granicę. Po tym terminie Polacy, którzy nie zaszczepili się przeciwko COVID-19 muszą wypełnić formularz rejestracyjny na granicy i przedstawić test antygenowy lub PCR. Jeśli takowego nie będą posiadać to zostaną skierowani na 14-dniową kwarantannę. Można ją skrócić poprzez wykonanie testu w Czechach, ale nie wcześniej niż piątego dnia.

Testów nie muszą robić osoby w pełni zaszczepione lub ozdrowieńcy.

Osobom, które nie zaszczepiły się przeciwko koronawirusowi zalecamy bieżące monitorowanie obostrzeń w krajach, do których mają zamiar się wybrać. Przepisy wprowadzane są na okresy czasowe i mogą ulegać zmianom.

Oczywiście będziemy Was informować o nowych rozporządzeniach i wytycznych, szczególnie dotyczących Słowacji i Czech.

Przy okazji naszym czytelnikom życzymy dużo zdrowia!