Za niecały miesiąc kilkusetosobowa grupa graczy z rozgrywek Legalnego Pokera wybierze się na kolejny wyjazd z serii Legal Rout!

Mimo dynamicznie rozwijającej się sytuacji pandemicznej, wszystko wskazuje na to, że festiwal dojdzie do skutku i po raz kolejny fala polskich pokerzystów zaleje stolicę Słowacji.

Tradycyjnie jako przystanek wybrano Banco Casino w Bratysławie.

Festiwal Polish Poker Championship zapowiada się wyjątkowo ciekawie, bo pierwszy raz organizatorzy przygotowali aż pięć turniejów mistrzowskich!

W każdym z nich oprócz nagród pieniężnych do wygrania będzie bransoletka – w Side Eventach srebrna, a w Main Evencie złota!

Dni startowe do ME rozpoczną się już 26 listopada i będzie ich łącznie aż 10! Z każdego awans uzyskuje 10% najlepszych graczy.

Przypominamy, że na poprzednim rekordowym festiwalu w ME zanotowano nieco ponad 3500 wpisowych, teraz mamy nadzieję na wyśrubowanie tego wyniku! Satelity do turnieju głównego rozgrywane są regularnie na platformie POKIO, więcej informacji na ten temat znajdziecie w poprzednim artykule.

Dla miłośników gry czteroma kartami (a takich na pewno nie brakuje!) mamy świetne wieści! Organizatorzy zdecydowali się zorganizować pierwszy na wyjazdach Legalnego Pokera turniej w odmianie Pot Limit Omaha! Będzie on jednodniowy i wystartuje w środę o 20.00.

W czwartek będzie zaś okazja pograć w kolejną bardzo popularną ostatnio strukturę turniejową, czyli BOUNTY. Wpisowe będzie bardzo przystępne bo wynosi 50 euro. Połowa tej kwoty trafia do puli nagród, a połowa do progresywnego knockouta.

W piątek okazji do gry będzie bardzo dużo bo rywalizacja rozpocznie się już od 13:00! Wystartuje wtedy satelita do High Rollera, która ma wpisowego 40 euro. Do wygrania będą tickety o wartości 400 euro, a sam HR rozpocznie się o 18:00.

W sobotę zadebiutuje kolejny turniej na Legal Rout – Ladies Event! Organizatorzy zdecydowali się umieścić go w rozpisce turniejowej zamiast wcześniej planowanego eventu w Open Face Chinese. Naszym zdaniem to świetny pomysł, ponieważ na wyjazdach Legalnego Pokera widzimy coraz więcej pań. Radzą one sobie w turniejach coraz lepiej, a przede wszystkim zyskują coraz więcej chęci i zapału do gry w pokera! Pierwszy raz będą miały okazję rywalizować w „swoim” gronie, na pewno również dla męskiej części będzie to przyjemna dla oka rozgrywka.

W sobotę rozegrany zostanie również stolik finałowy High Rollera. Tutaj również niespodzianka dla uczestników – pierwszy raz najlepsi gracze z tego turnieju zagrają na TV Table!

Niedziela przebiegnie pod znakiem rywalizacji w dniu drugim Main Eventu. Rozpocznie się poważna walka, o bardzo poważne pieniądze, złotą bransoletkę i tytuł mistrza Polish Poker Championship! Turniej grany będzie do wyłonienia stolika finałowego, który wróci do gry w poniedziałek o 13.00. Oczywiście będzie to stolik telewizyjny z transmisją z odkrytymi kartami i polskim komentarzem.

Pula gwarantowana festiwalu została zmniejszona do 200.000 euro. Wynika to z faktu, że znowu plany pokrzyżowała nam pandemia i w związku z nią do Bratysławy nie przylecą Szwedzi, którzy mieli być nie tylko sporą częścią fieldu, ale również współorganizatorami.

Mimo obecnej sytuacji na świecie festiwal PPC zapowiada się pasjonująco, rozpiska turniejowa jest wyjątkowo szeroka i ciekawa!

Życzymy wszystkim powodzenia i świetnej zabawy!