Bardzo dynamicznie i niekorzystnie rozwijająca się sytuacja pandemiczna na świecie dosięgła również Słowację, która w dniu 19.11.2021 zdecydowała się wprowadzić bardzo rygorystyczne obostrzenia.

W imprezach masowych mogą brać udział tylko osoby zaszczepione przeciwko COVID-19.

Niestety jest to fatalna informacja dla osób niezaszczepionych, ponieważ te nie będą mogły wejść do kasyna.

W związku z powyższą sytuacją organizatorzy zmuszeni są przełożyć na kwiecień zaplanowany festiwal Polish Poker Championship. Decyzję swoją motywują faktem, iż chcą aby o tytuły mistrzowskie mogli walczyć wszyscy zainteresowani, bez względu na fakt zaszczepienia czy jego brak.

Dobra informacja z kolei jest taka, że zaplanowane na początek grudnia turnieje w Bratysławie odbędą się. Oczywiście festiwal będzie zorganizowany na mniejszą skalę, ponieważ część osób, które zaplanowały wyjazd nie mogą go zrealizować z powodu braku szczepienia.

Bardzo ważną informacją dla osób, które wygrały pakiety do Bratysławy na turniejach Legalnego Pokera jest fakt, że mogą oni wykorzystać je w grudniu lub przełożyć na najbliższy festiwal PPC. To samo dotyczy graczy, które wygrali satelity do Main Eventu na POKIO.

Decyzję odnośnie wyjazdu należy podjąć i zgłosić swojemu organizatorowi regionalnemu najpóźniej w czwartek 25 listopada, do godziny 18:00.

Podczas grudniowego przystanku Legal Rout odbędą się wszystkie zaplanowane Eventy OPEN – Main Event, Side Event, Pot Limit Omaha oraz High Roller. Nie zostanie rozegrany zaplanowany dla Pań turniej Ladies Event.

W związku z zaistniała sytuacją pula gwarantowana w Main Evencie wyniesie 50.000Є. Na pewno zostanie znacznie przebita, a między graczy zapewne zostanie rozdzielona kwota sześciocyfrowa.

Zmniejszone zostało również wpisowe do High Rollera, będzie wynosić 300Є.

Miejmy nadzieję, że więcej negatywnych niespodzianek pandemia koronawirusa już nam nie przysporzy.

Wszystkim wybierającym się do stolicy Słowacji życzymy dobrej zabawy i wysokich wygranych!