Damian Siewert

Rozpoczynamy nowy tydzień, a wraz z nim oficjalną współpracę z Damianem „Siewasem” Siewertem. Gracz z wieloletnim doświadczeniem i sukcesami na arenie międzynarodowej. Jakiś czas temu powstała inicjatywa „Siewas School”, która skupia osoby grające w pokera i przede wszystkim chcące rozwijać swoją wiedzę i skilla. Oczywiście głównym „wykładowcą” jest Damian, a już od dzisiaj swoim doświadczeniem będzie dzielić się również z Wami. Wprowadzamy cykl codziennych analiz rozdań, które na czynniki pierwsze będzie rozkładać Siewas. Będziecie mogli poznać jego tok myślenia, spostrzeżenia, wyliczenia matematyczne i wiele innych ciekawych kwestii, które z pewnością pomogą Wam w rozwoju swojej gry. Damian to specjalista od turniejów MTT i takim też rodzajem rozgrywek się zajmiemy. Chcemy abyście aktywnie uczestniczyli w tym przedsięwzięciu i zapraszamy Was do wysyłania maili z rozdaniami, których analizę chcielibyście zobaczyć na naszej stronie.

Adres email – poker-school@lucky-river.com

Pierwsza analiza poniżej:

Rozdanie z cyklu “Max Value

Często u swoich uczniów widzę tendencję do niewyciągania wystarczającej ilości value z rękami o średniej sile. W w/w przykładzie gramy przeciwko BB. Pierwsza rzecz, o której powinniśmy pamiętać to szeroki calling range przeciwko “min raise”. 

Flop standard 33%. Turn podciągamy już sizing. Nasz przeciwnik posiada masę rąk w stylu 98,87,76 itp czyli połączenie pary i straight drawa. Targetujemy też wszystkie Tx (siuted nawet T2s+) . River jest dla wielu tricky i często widzę mały bet, albo check. 

Przeanalizujmy, jakie kombinacje bijemy na river.

72 kombinacji Tx (najgorszą off siuted T daje mu T6o)

64 kombinacje callujących mocnych 9x (J9o+, J9s+)

Razem 136 kombinacji, a nieraz widziałem jeszcze luźniejsze calle 🙂

Wszystkie 2 pray i sety raisuje na flopie lub turnie więc ręce, które nas biją to KT+ (te też powinien często raisować flop) – 32 kombinacje

Warto też zadać sobie pytanie jakie bluffy mamy na river. Im więcej blefów tym łatwiejszy jest dla nas value bet w tym spocie. Nie skompletował się bfd, QJ, KJ, AJ, A8s, A6s. Trochę tych blefów mamy w rangu.

Reasumując mamy na river pure value bet 🙂